Peskio

Pineda de Mar

Pineda de Mar és una vila a la Costa de Barcelona, Província de Barcelona, Espanya, amb una població de 26.659 habitants.

68Bona

Millor franja 22:00 – 00:00

Bona (68) — millor cap a ⁦22:00–00:00⁩ — motius: un període solunar major, pressió en baixada, una temperatura de l'aigua agradable.

  • Costa88
  • Barca81
  • Roca79
  • Caiac68
  • Pesca submarina68est.

Vés

Confiança: altaActualitzat fa unes 1 h
CostaVésBarcaVésRocaVésCaiacVésPesca submarinaVés

Millor ⁦09:00–12:00⁩·Evita ⁦18:00–00:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Per què
  • un període solunar major
  • pressió en baixada
  • una temperatura de l'aigua agradable
  • de cara a SSE · vent de mar

Toca un bloc per veure els motius

Marees

0.000.050.100.15 m03:5008:0917:0218:57567167761h3003:05–04:352h09:32–11:321h3016:17–17:472h21:54–23:540h6h12h18h24h
PlenamarBaixamarPuntuació de pesca per horaLluna al zenit o al nadirSortida o posta de la llunaLlum de l'alba o del capvespreMarea en moviment
Coeficient 41

Altures per sobre del zero hidrogràfic aproximat

  • Pesca—
  • Vent— kn
  • Onades— m
Veure totes les files
  • Ràfegues— kn
  • Període— s
  • Corrent— kn
  • UV—
  • Núvols— %
  • Sensació— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Toca una hora per veure els valors

Quin dia anar-hi

Actualitzat fa unes 1 h

DiaPescaCostaBarcaRocaCaiacPesca submarinaVentOnadesMar de fonsAigua
dl. 19735635310136–15kn N0.62–0.96m NE0.52m · 4.6s ENE21.4°
dt. 206833600001–6kn N0.94–1.50m ESE1.03m · 5.5s ESE21.1°
dc. 216888895958381–10kn NE0.52–0.96m SE0.57m · 5.5s SE21.1°
dj. 226888817968680–11kn SW0.38–0.78m SSE0.30m · 4.5s SSW20.9°
dv. 235774724439270–14kn SSW0.40–0.78m SSW0.41m · 3.5s SSW20.9°
ds. 245680787668711–9kn W0.24–0.74m SE0.31m · 3.1s SE20.9°
dg. 256389898989911–6kn WNW0.12–0.22m S0.10m · 2.7s SSW20.7°

Profunditat del fons

S'està carregant el mapa de profunditats…

El centre de la vila es troba a prop de la Platja de Pineda, a 0,7 km, amb l'església de la Parroquia de Santa María a només 0,1 km del centre. El Punta de Santa Susanna, un punt costaner, es troba a 1,7 km, i el cim del Turó de la Guàrdia és a 1,9 km. Les viles properes de Santa Susanna (2,4 km) i Calella (3,3 km) ofereixen platges addicionals, incloent-hi la Platja Gran de Calella (2,9 km) i la Platja de Garbí (3,8 km), amb el far del Faro de Calella a 4,1 km. Les marees aquí són microtidals i semidiürnes, amb una amplitud de marea viva de 0,13 m.

També conegut com

Pineda

Llocs coberts per aquesta previsió

Llocs de pesca propers

Llocs d'interès propers

  • Parroquia de Santa María — església, a ⁦0.1 km⁩
  • Turó de la Guàrdia — cim, a ⁦1.9 km⁩
  • Faro de Calella — far, a ⁦4.1 km⁩

Preguntes

És un bon dia per a pescar a Pineda de Mar el 22 d’octubre del 2026?

La nostra puntuació de pesca per a Pineda de Mar el 22 d’octubre del 2026 és 68/100 — Bona.

Quines són les millors hores per a pescar a Pineda de Mar el 22 d’octubre del 2026?

Les finestres més prometedores el 22 d’octubre del 2026 són els períodes solunars: ⁦03:05–04:35, 09:32–11:32, 16:17–17:47, 21:54–23:54⁩. L'alba i el crepuscle — al voltant de 08:09 i 18:57 — també valen la pena.

Les marees importen per a pescar a Pineda de Mar?

Gairebé no. L'amplitud aquí és d'aproximadament ⁦0,1 m⁩, per tant la nostra puntuació de pesca dona poc pes a les marees en aquest lloc i es basa més en la lluna, la llum i el temps.

A quina hora surten i es ponen el sol i la lluna a Pineda de Mar?

El 22 d’octubre del 2026, el sol surt a 08:09 i es pon a 18:57. La lluna surt a 17:02 i es pon a 03:50.