Peskio

Hönö Klåva Gästhamn

Hönö Klåva Gästhamn er en marina på Kattegat, i Västra Götaland, Sverige. Tidevannene her er små – omtrent ⁦0,2 m⁩ mellom lavt og høyt vann ved springtid – så fiskeforholdene avhenger mer av lys, vær og månen.

72Bra

Beste tidsvindu 09:00 – 11:00

Bra (72) — best rundt ⁦09:00–11:00⁩, takket være en stor solunarperiode, lys fra daggry eller skumring, en behagelig vanntemperatur.

  • Land66
  • Båt43
  • Svaberg36
  • Kajakk7
  • Undervannsjakt12est.

Dra — Land

Pålitelighet: høyOppdatert for omtrent 10 t siden
LandDraBåtMarginaltSvabergMarginaltKajakkIkke i dagUndervannsjaktIkke i dag

Unngå ⁦00:00–00:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Hvorfor
  • en stor solunarperiode
  • lys fra daggry eller skumring
  • en behagelig vanntemperatur
  • sannsynligvis grumsete vann

Trykk på en blokk for å se årsakene

Tidevann

0.000.050.100.150.20 m02:4708:0316:4017:51548269621h3002:02–03:322h08:55–10:551h3015:55–17:252h21:17–23:170h6h12h18h24h
FloFjæreFiskepoeng per timeMånen i toppunkt eller bunnpunktMåneoppgang eller månenedgangLys fra daggry eller skumringTidevann i bevegelse
Koeffisient 74

Høyder over omtrentlig sjøkartnull

  • Fiske—
  • Vind— kn
  • Bølger— m
Vis alle radene
  • Vindkast— kn
  • Periode— s
  • Strøm— kn
  • UV—
  • Skydekke— %
  • Føles som— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Trykk på en time for å se verdiene

Hvilken dag du bør dra

Oppdatert for omtrent 10 t siden

DagFiskeLandBåtSvabergKajakkUndervannsjaktVindBølgerDønningVann
man. 19.7289888981692–9kn ESE0.12–0.20m SE0.10m · 2.2s SE12.5°
tir. 20.7372656848507–15kn ENE0.18–0.52m ESE0.15m · 2.6s SSE12.2°
ons. 21.6661493920198–19kn ESE0.54–0.80m SE0.15m · 3.8s SSE12.3°
tor. 22.7266433671210–17kn SSE0.62–0.80m S0.16m · 3.7s SSE12.5°
fre. 23.5881737865583–13kn SSW0.24–0.62m SW0.28m · 3.9s SW12.4°
lør. 24.596840453138–12kn ESE0.42–0.98m SE0.23m · 3.2s SSE12.3°
søn. 25.620000014–26kn SSW1.10–2.46m S0.16m · 6.6s SW12.3°

Nærmeste by: Hönö (⁦0.9 km⁩)

Fiskeplasser i nærheten

Landemerker i nærheten

  • Hönö — øy, ⁦1.0 km⁩
  • Hönö Kyrka — kirke, ⁦1.0 km⁩

Spørsmål

Er 22. oktober 2026 en god dag for fiske ved Hönö Klåva Gästhamn?

Poengsummen vår for Hönö Klåva Gästhamn på 22. oktober 2026 er 72 av 100 – Bra.

Hvilken tid er best for fisking ved Hönö Klåva Gästhamn på 22. oktober 2026?

De mest lovende vinduene på 22. oktober 2026 er solunarperiodene: ⁦02:02–03:32, 08:55–10:55, 15:55–17:25, 21:17–23:17⁩. Daggry og skumring – rundt 08:03 og 17:51 – er også verdt å fiske.

Har tidevannet betydning for fiske ved Hönö Klåva Gästhamn?

Knapt. Tidevannsforskjellen her er omtrent ⁦0,2 m⁩, så poengsummen vår gir tidevannet liten vekt på dette stedet og lener seg heller på månen, lyset og været.

Hvilken tid går solen og månen opp ved Hönö Klåva Gästhamn?

På 22. oktober 2026, går solen opp klokken 08:03 og ned klokken 17:51. Månen går opp klokken 16:40 og ned klokken 02:47.