Peskio

Helsingborg Port

Helsingborg Port er en havn på Skånekysten, i Skåne, Sverige. Tidevannene her er små – omtrent ⁦0,2 m⁩ mellom lavt og høyt vann ved springtid – så fiskeforholdene avhenger mer av lys, vær og månen.

69Bra

Beste tidsvindu 09:00 – 11:00

Bra (69) — best rundt ⁦09:00–11:00⁩, takket være en stor solunarperiode, lys fra daggry eller skumring, en behagelig vanntemperatur.

  • Land85
  • Båt68
  • Svaberg79
  • Kajakk32
  • Undervannsjakt44est.

Dra — Land, Båt eller Svaberg

Pålitelighet: høyOppdatert for omtrent 1 t siden
LandDraBåtDraSvabergDraKajakkIkke i dagUndervannsjaktMarginalt

Best ⁦09:00–12:00⁩·Unngå ⁦18:00–00:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Hvorfor
  • en stor solunarperiode
  • lys fra daggry eller skumring
  • en behagelig vanntemperatur
  • sannsynligvis grumsete vann

Trykk på en blokk for å se årsakene

Tidevann

0.000.050.100.150.20 m02:4707:5416:3417:51557869651h3002:02–03:322h08:51–10:511h3015:49–17:192h21:13–23:130h6h12h18h24h
FloFjæreFiskepoeng per timeMånen i toppunkt eller bunnpunktMåneoppgang eller månenedgangLys fra daggry eller skumringTidevann i bevegelse
Koeffisient 82

Høyder over omtrentlig sjøkartnull

  • Fiske—
  • Vind— kn
  • Bølger— m
Vis alle radene
  • Vindkast— kn
  • Periode— s
  • Strøm— kn
  • UV—
  • Skydekke— %
  • Føles som— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Trykk på en time for å se verdiene

Hvilken dag du bør dra

Oppdatert for omtrent 1 t siden

DagFiskeLandBåtSvabergKajakkUndervannsjaktVindBølgerDønningVann
man. 19.7185798461514–10kn ENE0.12–0.24m E0.07m · 2.3s E11.9°
tir. 20.7369586240365–14kn ENE0.20–0.52m E0.08m · 2.7s ESE11.6°
ons. 21.6576576820368–15kn SE0.26–0.54m SE0.13m · 2.9s SSE12.0°
tor. 22.6985687932447–12kn S0.14–0.38m S0.12m · 2.9s SSE12.1°
fre. 23.5981667327398–14kn S0.14–0.58m S0.15m · 2.8s S12.0°
lør. 24.58451628028–16kn SE0.44–0.70m SSE0.21m · 3.7s SSE11.9°
søn. 25.580000013–29kn SSW0.58–1.90m SSW0.19m · 4.2s S11.6°

Også kjent som

Helsingborg Harbour, Helsingborg Ferry Port

Nærmeste by: Helsingborg (⁦0.5 km⁩)

Fiskeplasser i nærheten

Landemerker i nærheten

  • Kärnan — tårn, ⁦0.7 km⁩
  • Sankta Maria kyrka, Helsingborg — kirke, ⁦0.4 km⁩
  • Sofiero — slott, ⁦4.9 km⁩

Spørsmål

Er 22. oktober 2026 en god dag for fiske ved Helsingborg Port?

Poengsummen vår for Helsingborg Port på 22. oktober 2026 er 69 av 100 – Bra.

Hvilken tid er best for fisking ved Helsingborg Port på 22. oktober 2026?

De mest lovende vinduene på 22. oktober 2026 er solunarperiodene: ⁦02:02–03:32, 08:51–10:51, 15:49–17:19, 21:13–23:13⁩. Daggry og skumring – rundt 07:54 og 17:51 – er også verdt å fiske.

Har tidevannet betydning for fiske ved Helsingborg Port?

Knapt. Tidevannsforskjellen her er omtrent ⁦0,2 m⁩, så poengsummen vår gir tidevannet liten vekt på dette stedet og lener seg heller på månen, lyset og været.

Hvilken tid går solen og månen opp ved Helsingborg Port?

På 22. oktober 2026, går solen opp klokken 07:54 og ned klokken 17:51. Månen går opp klokken 16:34 og ned klokken 02:47.