Peskio

Gislövs Strandmark

Gislövs Strandmark er en strand på Skånekysten, i Skåne, Sverige. Tidevannene her er små – rundt ⁦0 m⁩ ved springtid, ofte med ett enkelt høyt vann per dag – så fiskeforholdene avhenger mer av lys, vær og månen.

71Bra

Beste tidsvindu 09:00 – 11:00

Bra (71) — best rundt ⁦09:00–11:00⁩, takket være en stor solunarperiode, lys fra daggry eller skumring, en behagelig vanntemperatur.

  • Land68
  • Båt43
  • Svaberg22
  • Kajakk13
  • Undervannsjakt6est.

Dra — Land

Pålitelighet: høyOppdatert for omtrent 11 t siden
LandDraBåtMarginaltSvabergIkke i dagKajakkIkke i dagUndervannsjaktIkke i dag

Unngå ⁦00:00–03:00⁩, ⁦06:00–00:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Hvorfor
  • en stor solunarperiode
  • lys fra daggry eller skumring
  • en behagelig vanntemperatur
  • vender mot SSW · pålandsvind

Trykk på en blokk for å se årsakene

Tidevann

-0.020.000.020.040.06 m02:4607:5116:3117:51597971671h3002:01–03:312h08:49–10:491h3015:46–17:162h21:11–23:110h6h12h18h24h
FloFjæreFiskepoeng per timeMånen i toppunkt eller bunnpunktMåneoppgang eller månenedgangLys fra daggry eller skumringTidevann i bevegelse
Koeffisient 82

Høyder over omtrentlig sjøkartnull

  • Fiske—
  • Vind— kn
  • Bølger— m
Vis alle radene
  • Vindkast— kn
  • Periode— s
  • Strøm— kn
  • UV—
  • Skydekke— %
  • Føles som— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Trykk på en time for å se verdiene

Hvilken dag du bør dra

Oppdatert for omtrent 11 t siden

DagFiskeLandBåtSvabergKajakkUndervannsjaktVindBølgerDønningVann
man. 19.715649113010–18kn NE0.72–1.08m E0.38m · 4.7s E12.0°
tir. 20.72181800014–22kn E1.04–1.22m E0.26m · 4.9s E11.9°
ons. 21.647764201508–17kn SE0.70–1.00m SE0.46m · 4.4s E11.9°
tor. 22.716843221367–19kn SW0.66–0.88m S0.41m · 4.4s SE11.9°
fre. 23.59765668163510–19kn SSW0.38–0.80m SSW0.35m · 3.2s SW11.9°
lør. 24.594000012–23kn S0.84–1.28m SSE0.29m · 4.6s SE11.9°
søn. 25.580000018–30kn SW1.30–2.30m SSW0.36m · 5.4s S11.7°

Også kjent som

Gisløvs Strandmark

Nærmeste by: Trelleborg (⁦7.5 km⁩)

Fiskeplasser i nærheten

Spørsmål

Er 22. oktober 2026 en god dag for fiske ved Gislövs Strandmark?

Poengsummen vår for Gislövs Strandmark på 22. oktober 2026 er 71 av 100 – Bra.

Hvilken tid er best for fisking ved Gislövs Strandmark på 22. oktober 2026?

De mest lovende vinduene på 22. oktober 2026 er solunarperiodene: ⁦02:01–03:31, 08:49–10:49, 15:46–17:16, 21:11–23:11⁩. Daggry og skumring – rundt 07:51 og 17:51 – er også verdt å fiske.

Har tidevannet betydning for fiske ved Gislövs Strandmark?

Knapt. Tidevannsforskjellen her er omtrent ⁦0 m⁩, så poengsummen vår gir tidevannet liten vekt på dette stedet og lener seg heller på månen, lyset og været.

Hvilken tid går solen og månen opp ved Gislövs Strandmark?

På 22. oktober 2026, går solen opp klokken 07:51 og ned klokken 17:51. Månen går opp klokken 16:31 og ned klokken 02:46.