Peskio

Rt Straža

Rt Straža je obalna točka — Kvarner; Primorje-Gorski Kotar, Hrvatska. Ovdje su plime i oseke male — oko ⁦0,3 m⁩ između oseke i plime za vrijeme sizigija — pa ribolovni uvjeti više ovise o svjetlu, vremenu i mjesecu.

68Dobar

Najbolje razdoblje 07:00 – 11:00

Dobar (68) — najbolje oko ⁦07:00–11:00⁩ — razlozi: veliko solunarno razdoblje, ugodna temperatura vode, lagan povjetarac.

  • Obala83
  • Čamac79
  • Stijene69
  • Kajak51
  • Podvodni ribolov67procj.

Idi — Obala, Čamac, Stijene ili Podvodni ribolov

Pouzdanost: visokaAžurirano prije otprilike 0 h
ObalaIdiČamacIdiStijeneIdiKajakGraničnoPodvodni ribolovIdi

Najbolje ⁦09:00–12:00⁩·Izbjegavajte ⁦00:00–09:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Zašto
  • veliko solunarno razdoblje
  • ugodna temperatura vode
  • lagan povjetarac
  • okrenuto prema NNE · vjetar s mora

Dodirnite blok za razloge

Plima i oseka

-0.10.00.10.20.30.4 m02:5807:2616:1718:06577566641h3002:13–03:432h08:44–10:441h3015:32–17:022h21:06–23:060h6h12h18h24h
PlimaOsekaSatni rezultat ribolovaMjesec u zenitu ili nadiruIzlazak ili zalazak mjesecaSvjetlo zore ili sumrakaStrujanje plime i oseke
Koeficijent 119

Visine iznad približne hidrografske nule

  • Ribolov—
  • Vjetar— kn
  • Valovi— m
Prikaži sve retke
  • Naleti— kn
  • Period— s
  • Struja— kn
  • UV—
  • Oblačnost— %
  • Osjećaj— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Dodirnite sat da vidite vrijednosti

Koji dan ići

Ažurirano prije otprilike 0 h

DanRibolovObalaČamacStijeneKajakPodvodni ribolovVjetarValoviMrtvo moreVoda
pon, 19.7193939393940–3kn E0.02–0.08m S0.04m · 2.0s SSW21.8°
uto, 20.7075737369721–18kn SE0.02–1.54m SSE0.08m · 3.0s SSW21.7°
sri, 21.5853576302–22kn SSE0.76–2.24m SSE0.56m · 5.6s S21.5°
čet, 22.6883796951670–12kn W0.38–1.10m W0.55m · 3.7s WSW21.3°
pet, 23.5687848579832–17kn ESE0.10–0.88m ESE0.10m · 3.5s E21.1°
sub, 24.5552532923152–17kn N0.56–1.26m SW0.39m · 3.5s S20.9°
ned, 25.6381767570722–13kn N0.38–1.10m N0.21m · 3.6s NNE20.7°

Dubina morskog dna

Učitavanje karte dubina…

Najbliži grad: Vele Srakane (⁦3.0 km⁩)

Ribolovna mjesta u blizini

Obližnji orijentiri

  • Otočić Srakane Vele — otok, ⁦2.2 km⁩

Pitanja

Je li 22. listopada 2026. dobar dan za ribolov u mjestu Rt Straža?

Naš rezultat ribolova u mjestu Rt Straža za 22. listopada 2026. iznosi 68 od 100 — Dobar.

Koja su najbolja vremena za ribolov u mjestu Rt Straža na 22. listopada 2026.?

Najizglednija razdoblja na 22. listopada 2026. solunarna su: ⁦02:13–03:43, 08:44–10:44, 15:32–17:02, 21:06–23:06⁩. Isplati se pecati i u zoru i u sumrak — oko 07:26 i 18:06.

Jesu li plima i oseka važne za ribolov u mjestu Rt Straža?

Jedva. Amplituda je ovdje oko ⁦0,3 m⁩, pa naš rezultat daje plimi i oseci malu težinu na ovom mjestu i više se oslanja na mjesec, svjetlo i vrijeme.

U koliko sati izlaze sunce i mjesec u mjestu Rt Straža?

Na 22. listopada 2026. sunce izlazi u 07:26, a zalazi u 18:06. Mjesec izlazi u 16:17, a zalazi u 02:58.