Peskio

Ágios Vasíleios

Ο Άγιος Βασίλειος είναι μια πόλη στην ακτή της Πελοποννήσου στο Νομό Αχαΐας, στην Ελλάδα.

60Καλή

Καλύτερο διάστημα 10:00 – 12:00

Καλή (60) — καλύτερα γύρω στις ⁦10:00–12:00⁩ — λόγοι: μια κύρια ηλιοσεληνιακή περίοδος, μια άνετη θερμοκρασία νερού, πτώση πίεσης.

  • Ακτή89
  • Σκάφος88
  • Βράχια89
  • Καγιάκ85
  • Υποβρύχια αλιεία87εκτ.

Πήγαινε

Αξιοπιστία: υψηλήΕνημερώθηκε πριν από περίπου 12 ώρες
ΑκτήΠήγαινεΣκάφοςΠήγαινεΒράχιαΠήγαινεΚαγιάκΠήγαινεΥποβρύχια αλιείαΠήγαινε

Καλύτερα ⁦09:00–12:00⁩·Αποφύγετε ⁦00:00–03:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Γιατί
  • μια κύρια ηλιοσεληνιακή περίοδος
  • μια άνετη θερμοκρασία νερού
  • πτώση πίεσης

Πατήστε ένα τμήμα για να δείτε τους λόγους

Παλίρροιες

0.00.20.40.6 m03:3407:4816:4218:45546363621h3002:49–04:192h09:13–11:131h3015:57–17:272h21:35–23:350h6h12h18h24h
ΠλημμυρίδαΆμπωτηΩριαία βαθμολογία αλιείαςΣελήνη στο ζενίθ ή στο ναδίρΑνατολή ή δύση σελήνηςΦως χαράματος ή σούρουπουΠαλίρροια σε κίνηση
Συντελεστής 63

Ύψη πάνω από το κατά προσέγγιση υδρογραφικό μηδέν

  • Αλιεία—
  • Άνεμος— kn
  • Κύματα— m
Εμφάνιση όλων των γραμμών
  • Ριπές— kn
  • Περίοδος— s
  • Ρεύμα— kn
  • UV—
  • Συννεφιά— %
  • Αίσθηση— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Πατήστε σε μια ώρα για να δείτε τις τιμές

Ποια μέρα να πάτε

Ενημερώθηκε πριν από περίπου 12 ώρες

ΗμέραΑλιείαΑκτήΣκάφοςΒράχιαΚαγιάκΥποβρύχια αλιείαΆνεμοςΚύματαΚυματισμόςΝερό
Δευ 197294949494921–4kn SSE0.02m W0.00m · 1.6s W23.1°
Τρί 207294949494921–4kn ESE0.02m W0.00m · 1.5s W23.2°
Τετ 216389898983891–5kn ENE0.02m SW0.00m · 1.5s SW23.2°
Πέμ 226089888985872–6kn ENE0.02m SW0.00m · 1.6s SW23.3°
Παρ 235293939390922–5kn S0.02–0.04m W0.00m · 1.7s W23.3°
Σάβ 246091919191911–4kn ESE0.02m W0.00m · 1.5s W23.2°
Κυρ 2559—————1–6kn ENE——23.2°

Βάθος βυθού

Φόρτωση του χάρτη βαθών…

Η πόλη έχει πληθυσμό 2.889 κατοίκους. Κοντινά μέρη περιλαμβάνουν το Ακταίο (2,2 χλμ.), το Κάτω Καστρίτσι και το Κάτω Αραχοβίτικα (και τα δύο 2,8 χλμ.), τα Αραχοβίτικα (3 χλμ.), το παράκτιο ακρωτήριο Άκρα Ρίο (3,2 χλμ.) και την πόλη του Ρίο (3,5 χλμ.). Οι παλίρροιες στην περιοχή είναι ημιημερήσιες με μεσοπαλιρροϊκό εύρος, με παλιρροϊκό εύρος συζυγιών 0,58 μ.

Επίσης γνωστό ως

Άγιος Βασίλειος

Κοντινοί ψαρότοποι

Ερωτήσεις

Είναι καλή μέρα για ψάρεμα στην τοποθεσία Ágios Vasíleios στις 22 Οκτωβρίου 2026;

Η βαθμολογία αλιείας μας για την τοποθεσία Ágios Vasíleios στις 22 Οκτωβρίου 2026 είναι 60 στα 100 — Καλή.

Πότε είναι η πλημμυρίδα στην τοποθεσία Ágios Vasíleios στις 22 Οκτωβρίου 2026;

Πλημμυρίδες στις 22 Οκτωβρίου 2026: ⁦03:47 π.μ., 03:56 μ.μ.⁩. Άμπωτες: ⁦09:56 π.μ., 10:05 μ.μ.⁩. Οι ώρες είναι τοπικές.

Ποιο είναι το εύρος της παλίρροιας στην τοποθεσία Ágios Vasíleios;

Το μέσο εύρος σιζυγίας στην τοποθεσία Ágios Vasíleios είναι περίπου ⁦0,6 m⁩.

Τι ώρα ανατέλλουν ο ήλιος και το φεγγάρι στην τοποθεσία Ágios Vasíleios;

Στις 22 Οκτωβρίου 2026, ο ήλιος ανατέλλει στις 07:48 π.μ. και δύει στις 06:45 μ.μ.. Η σελήνη ανατέλλει στις 04:42 μ.μ. και δύει στις 03:34 π.μ..