Peskio

Puerto de Valencia

Puerto de Valencia és un port vora la Costa de València, a Província de València, Espanya. Les marees aquí són petites — d'uns ⁦0 m⁩ en marees vives, sovint només una alta al dia — per tant les condicions de pesca depenen més de la llum, el temps i la lluna.

64Bona

Millor franja 10:00 – 12:00

Bona (64) — millor cap a ⁦10:00–12:00⁩ — motius: un període solunar major, una temperatura de l'aigua agradable, aigua remoguda.

  • Costa88
  • Barca83
  • Roca86
  • Caiac73
  • Pesca submarina67est.

Vés

Confiança: altaActualitzat fa unes 11 h
CostaVésBarcaVésRocaVésCaiacVésPesca submarinaVés

Millor ⁦09:00–12:00⁩·Evita ⁦03:00–06:00⁩

00:0003:0006:0009:0012:0015:0018:0021:00
Per què
  • un període solunar major
  • una temperatura de l'aigua agradable
  • aigua remoguda

Toca un bloc per veure els motius

Marees

-0.020.000.020.040.060.08 m04:0508:1817:1319:12587060641h3003:20–04:502h09:45–11:451h3016:28–17:582h22:06–00:060h6h12h18h24h
PlenamarBaixamarPuntuació de pesca per horaLluna al zenit o al nadirSortida o posta de la llunaLlum de l'alba o del capvespreMarea en moviment
Coeficient 20

Altures per sobre del zero hidrogràfic aproximat

  • Pesca—
  • Vent— kn
  • Onades— m
Veure totes les files
  • Ràfegues— kn
  • Període— s
  • Corrent— kn
  • UV—
  • Núvols— %
  • Sensació— °
0h3h6h9h12h15h18h21h

Toca una hora per veure els valors

Quin dia anar-hi

Actualitzat fa unes 11 h

DiaPescaCostaBarcaRocaCaiacPesca submarinaVentOnadesMar de fonsAigua
dl. 197216370002–20kn NNW1.04–2.96m NE1.56m · 6.6s ENE22.8°
dt. 206871665040282–11kn W0.50–0.98m ENE0.58m · 5.4s NE22.6°
dc. 215788807963572–9kn SW0.32–0.68m ENE0.33m · 5.7s ENE22.4°
dj. 226488838673672–10kn SE0.30–0.46m E0.25m · 4.2s ENE22.3°
dv. 235590808361634–9kn WSW0.14–0.40m N0.16m · 3.3s ENE22.2°
ds. 245484838473752–6kn WSW0.22–0.56m NE0.33m · 4.6s NE22.2°
dg. 256482828278782–7kn WSW0.14–0.38m ENE0.23m · 4.5s ENE22.1°

Profunditat del fons

S'està carregant el mapa de profunditats…

També conegut com

Port de Valence, Port of Valencia, Hafen von Valencia

Poble més proper: Sedaví (⁦5.8 km⁩)

Llocs de pesca propers

Llocs d'interès propers

  • Castellar Mediumwave Transmitter, Mast Northeast — torre, a ⁦4.5 km⁩
  • Gulliver kids park — parc, a ⁦4.3 km⁩
  • Museu de les Ciències Príncipe Felipe — museu, a ⁦3.4 km⁩

Preguntes

És un bon dia per a pescar a Puerto de Valencia el 22 d’octubre del 2026?

La nostra puntuació de pesca per a Puerto de Valencia el 22 d’octubre del 2026 és 64/100 — Bona.

Quines són les millors hores per a pescar a Puerto de Valencia el 22 d’octubre del 2026?

Les finestres més prometedores el 22 d’octubre del 2026 són els períodes solunars: ⁦03:20–04:50, 09:45–11:45, 16:28–17:58, 22:06–00:06⁩. L'alba i el crepuscle — al voltant de 08:18 i 19:12 — també valen la pena.

Les marees importen per a pescar a Puerto de Valencia?

Gairebé no. L'amplitud aquí és d'aproximadament ⁦0 m⁩, per tant la nostra puntuació de pesca dona poc pes a les marees en aquest lloc i es basa més en la lluna, la llum i el temps.

A quina hora surten i es ponen el sol i la lluna a Puerto de Valencia?

El 22 d’octubre del 2026, el sol surt a 08:18 i es pon a 19:12. La lluna surt a 17:13 i es pon a 04:05.