Platja de Sant Miquel
Platja de Sant Miquel és una platja vora la Costa de Barcelona, a Província de Barcelona, Espanya. Les marees aquí són petites — uns 0,1 m entre baixa i alta en marees vives — per tant les condicions de pesca depenen més de la llum, el temps i la lluna.
Millor franja 22:00 – 00:00
Bona (65) — millor cap a 22:00–00:00 — motius: un període solunar major, una temperatura de l'aigua agradable, una brisa lleugera.
- Costa84
- Barca84
- Roca72
- Caiac58
- Pesca submarina est.62
- Costa84
- Barca84
- Roca72
- Caiac58
- Pesca submarina62est.
Vés
Confiança: altaActualitzat fa unes 1 hMillor 09:00–12:00
- un període solunar major
- una temperatura de l'aigua agradable
- una brisa lleugera
- de cara a ENE · vent de terra
- vent de terra
Toca un bloc per veure els motius
Marees
Altures per sobre del zero hidrogràfic aproximat
- Pesca—
- Vent— kn
- Onades— m
Veure totes les files
- Ràfegues— kn
- Període— s
- Corrent— kn
- UV—
- Núvols— %
- Sensació— °
Toca una hora per veure els valors
Quin dia anar-hi
Actualitzat fa unes 1 h
| Dia | Pesca | Costa | Barca | Roca | Caiac | Pesca submarina | Vent | Onades | Mar de fons | Aigua |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dl. 19 | 52 | 49 | 4 | 4 | 0 | 2–10kn NE | 0.78–1.40m ENE | 0.71m · 5.2s ENE | 22.6° | |
| dt. 20 | 49 | 68 | 0 | 0 | 0 | 2–8kn WNW | 0.86–1.44m ESE | 0.97m · 5.5s ESE | 22.3° | |
| dc. 21 | 79 | 79 | 35 | 33 | 14 | 2–8kn NW | 0.62–0.98m SSE | 0.58m · 5.4s SE | 22.0° | |
| dj. 22 | 84 | 84 | 72 | 58 | 62 | 2–7kn W | 0.38–0.86m SE | 0.38m · 3.7s ESE | 21.8° | |
| dv. 23 | 86 | 78 | 81 | 56 | 60 | 2–8kn WNW | 0.36–0.56m SSW | 0.43m · 3.5s SSW | 21.6° | |
| ds. 24 | 77 | 76 | 71 | 65 | 65 | 1–6kn WNW | 0.26–0.64m ESE | 0.36m · 3.5s E | 21.5° | |
| dg. 25 | 86 | 84 | 86 | 79 | 82 | 1–5kn WNW | 0.14–0.24m SE | 0.12m · 2.7s SSE | 21.3° |
Profunditat del fons
S'està carregant el mapa de profunditats…
Poble més proper: Barcelona (3.2 km)
Llocs de pesca propers
Llocs d'interès propers
- Torre San Sebastia — torre, a 0.2 km
- Monument a Colom — monument, a 1.1 km
- Montjuic Castle — castell, a 2.2 km
Preguntes
És un bon dia per a pescar a Platja de Sant Miquel el 22 d’octubre del 2026?
La nostra puntuació de pesca per a Platja de Sant Miquel el 22 d’octubre del 2026 és 65/100 — Bona.
Quines són les millors hores per a pescar a Platja de Sant Miquel el 22 d’octubre del 2026?
Les finestres més prometedores el 22 d’octubre del 2026 són els períodes solunars: 03:08–04:38, 09:34–11:34, 16:19–17:49, 21:56–23:56. L'alba i el crepuscle — al voltant de 08:10 i 18:59 — també valen la pena.
Les marees importen per a pescar a Platja de Sant Miquel?
Gairebé no. L'amplitud aquí és d'aproximadament 0,1 m, per tant la nostra puntuació de pesca dona poc pes a les marees en aquest lloc i es basa més en la lluna, la llum i el temps.
A quina hora surten i es ponen el sol i la lluna a Platja de Sant Miquel?
El 22 d’octubre del 2026, el sol surt a 08:10 i es pon a 18:59. La lluna surt a 17:04 i es pon a 03:53.